Модна поп-ап продавница

21 Дек

10

Лимитирани парчиња од неколку урбани домашни брендови и дизајнери на облека и накит ќе бидат понудени на новогодишната поп-ап продавница од понеделник во 10 часот до 29 декември во „Домиталиjа“ во Скопје.
На презентацијата ќе се најдат модели од новите линии на етикетите „Лудус лавс фешн“ и „Шик андеркавер“, на креаторката Маја Кироска како и накит на „Капка“ (Јана Ацевска). Поддржувајќи ја младата македонска модна сила во салонот ќе може да се најдат специјално направените новогодишни колекции за двата пола.

ludus_2 KAPKA photo2

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: