Уникатни модни додатоци на „КрафтАРТ фест“

6 Дек
by Jasmina Glavince

by Jasmina Glavince

Традиционалниот божикен базар на ракотворби „КрафтАРТ фест“ ќе се одржи в недела со почеток во 10 часот во хотелот „Арка“ во Старата скопска чаршија. На 9. издание на манифестацијата ќе бидат претставени рачно изработени подароци за престојните празници, креирани од повеќе од 40 македонски занаетчии. Продажната изложба на уметнички занаети е организирана од МАТА (Македонска Артисанска Tрговска Асоцијација), хотелот „Арка“ и „Лајонс клуб-Светлина“. Во рамките на продажната изложба, ќе се одржи и хуманитарна акција.
Посетителите на занаетчискиот фестивал ќе најдат традиционални и современи македонски рачно изработени предмети, вклучувајќи керамика, накит, рачно изработена хартија, бакарни предмети, предмети од стакло, честитки за подароци, модни додатоци, додатоци за дома, дрвени предмети и многу повеќе.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: