„Лудус“ организира распродажба на македонскa мода

10 Мај


Тимот на некогашната концептуална продавница „Лудус“ в сабота и недела (12-13 мај) организира втора распродажба на парчиња облека и накит од македонски дизаjнери, во барот „Дамар“ во Старата скопска чаршија.
На распродажбата новитет ќе бидат македонската модна етикетa Acid Wear, која ќе понуди и облека за деца до 12 години, како и накитот од Дафина Џепаровска. Пoкрај нив ќе се најдат и нови, намалени, производи од Ludus Loves Fashion, Chic Undercowear, Eлена Спасовска, Vibrazioni од Александра Митковска како и накит од „Капка“ – дизајн на Јана Ацевска.
На распродажбата, која ќе трае од 12 до 20 часот, ќе бидат понудени над 100 парчиња облека, накит и додатоци, чии цени ќе се движат до 3.000 денари.
Ова е втора ваква акција на екипата на „Лудус“ по успешната распродажба што се одржа во март.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: