Софија Копола изгубена во модното шаренило (видео)

9 Фев

Славната режисерка, позната по филмовите „Девствени самоубиства“, „Изгубени во преводот“ и „Марија Антоанета“, Софија Копола, го направи новото видео за Марни колекцијата на брендот H&M.

Главна хероина на видеото е младата актерка во подем Имоген Потс.

Ова не епрво модно видео за Копола, претходно ја режира рекламта на Miss Dior Cherie со Натали Портман

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: