Горан Сиџимовски промовира нова колекција накит

28 Ное
Фото: Жарко Чулиќ

Младиот авангарден дизајнер на накит Горан Сиџимовски, под етикетата Flamboyant, утре (29.ноември) со почеток од 19 часот во промо-центарот „Паблик рум “ ќе ја презентира својата новата колекција за сезоната есен-зима 2011-12.
Во линијата, како и во претходните колекции на Сиџимовски, доминира плексигласот, чиј индустриски ефект е омекнат со вметнување на бисерот, преку кој авангардниот дух на накитот воедно добива и елегантна нота.
Плексигласот се јавува во две варијанти, проѕирен и црн, со што преку изоставување на употреба на боја, самиот дизајн доаѓа повеќе до израз. Формата е строга и геометриска.
Како заштитно лице на кампањата и инспирација за колекцијата се јавува актерката Билјана Танески, која што во целост ја претставува таргет групата: силна, индивидуална жена од која зрачи енергија и љубов, која изгледа уникатно. На самата промоција премиерно ќе биде прикажано и видеото за колекцијата во кое исто така се појавува Билјана Танески. Таа специјално за промоцијата таа ќе дојде од Италија.
Автор на промотивните фотографии е Жарко Чулиќ, а Сиџимовски соработуваче со арт-директорот Иван Ивановиќ и шминкерот Небојша Пешевски.
Од 2 декември колекцијата ќе може да се најде во продажба во „Драма Студио“.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: