Влијателните блогери дизајнираа чевли

17 Ное


Шест влијателни модни блогери дизајнираа чевли за водечкото студио за чевли во Британија, SIX London. Авторите на блоговите Face Hunter, Stockholm Streetstyle, The Cherry Blossom Girl, Style Bubble, Style Salvage Steve и The Man Repeller, создадоа свои ултимативни решенија на чевли кои ги отсликуваат нивните животни стилови и модни преференции. Секој од моделите е уникатен и поинаков од другите. Тие не се поврзани по ниедна основа, ниту по боја, ниту по материјал, ниту по идеја…Six London е компанија која стои зад производството на чевли за брендови како Opening Ceremony и Bstore. Чевлите ќе се продаваат ексклузивно на farfetch.com и sixlondon.com.
Во продолжение се идејните решенија на блогерите.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: