Удобен и мажествен моден ритам

17 Ное


Кога од шопинг во продавница на вашиот омилен бренд вашето момче ќе си замине со повеќе ќеси купени модни парчиња од вас, тоа значи дека женската линија има сериозен конкурент. Новите машки колекции на повеќе брендови се обидуваат да ги имплементирааат актуелните трендови во своите машки линии, но многумина од нив ја забораваат една од главните каретеристики со која ќе го „купат“ мажот-клиент: мажественоста и удобноста.
Не сите се расположени да носат неудобна машка варијанта на женските модели на хеланки и шалвари, не сите се по розови, виолетови и дреч-тонови на зелената, портокаловата и жолтата боја…Многу од фирмите ја подзаборавија мажественоста на мажите.
За сите оние момчиња што во модерното ги бараат класичните кроеви и есенски бои, H&M создаде идеална колекција, која истовремено е удобна, нослива, топла и е трендовска. Во понудата за сезоната есен-зима застапени се сивата, камел, војничко зелената, кафената и сината боја. Има подебели џемпери што може да се носат наместо палто, но и убав избор на јакни, сакоа и капути. Панталоните се налик на молив-моделите, но се доволно удобни за секојдневно носење. Има солидна линија на фармерки и џинс-парчиња. Кошулите се движат од карирани, па се` до едноставни, класични модели во сина боја.
Во продолжение е избор од разиграниот каталог на новите машки парчиња на H&M .


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: