Ralph Lauren S/S 2012

19 Сеп

Најуспешната американска модна приказна, Ралф Лорен, лансира уште една потенцијална успешна колекција. Навраќајќи се на џез-добата од 20-тите и модата од филмот “Големиот Гетсби” од 1974 година (чии костими ги дизајнирал Лорен), моделите од линијата за 2012 се одлична најава за римејкот на филмот што треба да се појави за неколку месеци. Моделите се со триделни костуми, користени се формите и додатоците од 20-тите, со нагласени пастелни и бели тонови. Лорен повторно си игра со андрогеноста на женската мода, вметнувајќи машки парчиња во дамски комбинации.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: