New York Fashion Week S/S 2012 -Carolina Herrera

19 Сеп

На модната недела што од 8 до 15 септември се одржа во Њујорк беа прикажани повеќе од 30 нови колекции за сезоната пролет-лето 2012. Одушевија секогаш иновативните Марк Џејкобс, Дона Каран, Мајкл Корс, Келвин Клајн, Каролина Херера, Ана Суи и Викторија Бекам. Во продолжение се најинтересните колекции

Каролина Херера

Една од највпечатливите колекции за жени што преферираат елегантен бизнис-изглед е линијата на Каролина Херера. Креациите се префинети, женствени и ги истакнуваат квалитетите на понежниот пол. Трендот на разигрување на моделите со апликации од природата е умешно применет, кај фустаните во стилот на 40-тите. Има слики од птици, во неколку бои, а во некои креации направила шарена игра со флорални мотиви. Покрај моделите за секојдневна елеганција, застапени се и вечерни тоалети во жолтата, зелена, црвена и белата боја.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: