Marc Jacobs S/S 2012

19 Сеп


Марк Џејкобс, неуморниот трагач по рамнотежа меѓу футуризмот и иновацијата, од една страна, и традиционалните кроеви и ретро-вредности од друга страна, во својата нова колекција се приближил до вистинското решение. Направил спој меѓу модата од 20-тите години (прикажани преку фустани и здолништа со реси, шапки и чевли од тој период) со материјали и спој на бои што се асоцијација на футуризмот. материјалите се транспарентни и користи повеќе текстури истовремено. Креациите се со многу преклопи и карнери. Меѓу најинтересните се спојот на спортски блузи со светкави свечени здолништа.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: