Victoria by Victoria Beckham S/S 2012

19 Сеп


Новата колекција на познатата пејачка и трендсетерка, Викторија Бекам, внесе свежина во она што досега е создадено на моден план. Моделите се со многу повеќе апликации и без претерано припиени креации. Фустаните, кои се во стилот на 60-тите, се со комбинација од црвената, сината, и зелената боја со бела и црна. Го задржала својот женствен, дамски имиџ, но изненадува со принтовите со мачки и полумесечини, кои се среќаваат низ целите фустани. Моделите се комбинирани со чевли на висока платформа, а кои ги дизајнира Шарлот Олимпија.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: