Ревија на ученици на Ефтимов и на Мршиќ

7 Јул


Осум млади автори под менторство на креаторите Никола Ефтимов и Росица Мршиќ вечерва во 21.30 часот ќе одржат ревија на платото пред Домот на АРМ. На интимното шоу, кое е во рамките на Скопско лето, ќе се претстават Орнела Јордановска, Вера Варџиска, Јасмина Апостолска, Ирина Јанковска, Василка Симеонова, Николина Трајановска, Ирена Цветковска и Анџела Јорданова. Тие се дел од школата за моден и сценски дизајн во Центарот за креативни индустрии на институтот Евро-балкан. Идните дизајнери црпеле инспирација од традицијата и од природните убавини. Нивните креации ќе ги носат манекени од модното студио „Моделс ин“.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: