Враќање на модната забава со точки

5 Јул
Комбинезоните, фустаните, шорцевите, кошулите и здолништате од лелеави материјали, што се носаат оваа сезона, изгледаат уште поинтересно и полетно ако се со динамичен колорит или се со шари. На голема врата, преку колекциите на Марк Џејкобс и на Стела Макартни, годинава се вратија точките. Тие му носат посебен ритам на моделот и наметнуваат игра со стиловите и комбинациите. Менувањето на варијатните со кои ќе ги носите парчињата со ваква шара е само дел од модната забава во овој дел од годината.
Сите предлози за денешниот изглед може да ги побарате во Топ стил.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: