Господарки на прстените

27 Јун


Помеѓу трендот со волуменизирани, масивни модни додатоци и нагласената накитеност изминативе неколку сезони спонтано пак се актуелизираа винтиџ-прстените. Благодарение на креативните модни идеи на блогерките, комбинацијата на повеќе впечатливи прстени на една рака не е повеќе синоним за кич и невкус, туку инди-тренд прифатен од познатите стилисти и од љубителите на модата. Прстените, покрај коланите, шеширите, очилата и долгите гердани станаа задолжителен украс на модерните девојки. Дел ги вратија во живот старите прстени од своите мајки и баби, а дел го најдоа својот модел во антикварници и секндхенд-продавници. Следејќи го “диктатот” од блоговите, брендовите за секојдневна облека лансираа линии со винтиџ -прстeни. Поголемиот дел се со големи камења и се реплики на раскошни барокни модели или на прстени налик на филиграни. Предноста на овој моден додаток е што не мора да кореспондира со стилот, формата и колоритот на облеката и тоа што нема ограничување во дизајнот и бројот.Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: