Удобни парчиња за комшиски момчиња

17 Јун


Без разлика дали се спортски, елегантни или андерграунд типови, на мажите удобрноста им е поважна од модните трендови. Ова одамна го сфатија модните куќи, па покрај креацииите за тренд и џетсетерите, секогаш лансираат линија за секојдневна мода наменета за “обичните” клиенти. Иако се обидуваат со разни експерименти и авангардни парчиња (на пр. кожени хеланки и транспарентни маици), пак & се враќаат на вечната класика: спортско-елегантни модели. Брендот кој ги задоволува барањата на момците од соседството, гиковите, хипстерите и спортските типови, Band of Outsiders, за сезоната пролет-лето 2011 понуди комотни модели за мажи со различни лични стилови. Креациите можеби не се идеални за бизнис-настаните или за поголеми свечености, но се совршени за личности што не сакаат да бодат очи со својата облека, а притоа да изгледаат пристојно и модерно. Моделите се нешто меѓу момчешки, колеџ-стил и ретро-имиџ од нашите татковци и дедовци. Боите се смирени и се прилагодливи за разни комбинации.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: