Модно дивеење во боите на Африка

13 Јун

Модните шари и бои инспирирани од богатиот фолкор и природа на Африка се вечни и се уште до крај неисцрпи мотиви за светските модни креатори. Впечатливите дезени, кои се актуелни оваа година, во поголемиот дел од колекциите се инспирирани токму од колоритот на најживиот континент. Се комбинираат со сафари елементи и со кожни и пердувести модни додатоци. Голем дел од нив се со анимален принт, и со фотографии од природни убавини.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: