Пижама-забава на работа

8 Јун

Лежерниот секојдневен стил изминатава сезона стана моден хит, и тоа не заради предлозите на модните куќи и дизајнери, туку благодарение на модните блогери и на уличната мода. Неколку сезони наназад пижама-стилот се лови и презентира на улиците на поголемите модни центри. По неколку парчиња од пижама-панталони и маици и памучните XXL фустани-блузи пуштија комерцијалните франшизи за секојдневна облека, која можат да си ја дозволат “обичните” вљубеници во модата. За неполна година овој тренд се прелеа и во колециите прикажани на големите модни настани, а ова пролет-лето 2011 веќе се инфилтрира во секојдневната мода и на девојки и жени со посериозни стилови.
Сите останати предлози на денот можете да ги проверите на Топ-стил .

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: