Модни фотографии на Лепа Георгиевска во Дамар

1 Јун
Ana Kalacovska za Jovan Petrovski

Изложба со дела од модната фотографка Лепа Георгиевска ќе биде отворена вечерва во 21 часот во локалот “Дамар” во Старата Скопска чаршија.  Постановката, која е од продажен карактер, содржи фотографии што Георгиевска ги изработила изминативе години. Изложбата ќе може да се погледне до 20 јуни 2011 г. Лепа професионално се занимава со модна фотографија. Има соработувано со италијански модели и со македонски модни креатори, како Јован Петровски . Неодамна ја изработи промотивната фотосесија за новата колекција на  Ludus Loves Fashion.

Iskra Krstevska
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: