Неофицијална елеганција за цел ден

12 Мај
Фустани инспирирани од формата и флексибилноста на кимоното, мантилите и од удобните блузи, изработени од меки, пријатни материјали и во неколку нијанси на сината и сивата, се идеален избор за секојдневен неофицијален изглед. Моделите одговараат на сите активности и прилики во текот на работниот ден на секоја современа девојка и жена, може да се носат на работното место, во нив да бидете и на ручек или кафе по работата, а со истите ќе бидете впечатливи и ако продолжите на вечерно излегување. Се’ што ви треба е впечетлив накит, удобни , но елегантни чевли и доволно голема чанта.
Сите останати предлози на денот можете да ги проверите на Топ-стил .

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: