Карен Елсон дизајнира модни додатоци

9 Мај


Црвенокосата манекенка, која гради успешна музичка кариера, Карен Елсон, & се врати на модата. Таа ќе дизајнира колекција за брендот за модни додатоци, Nine West. Ќе дизаjнира лимитирана колекција на додатоци за сезоната есен-зима 2011. Линијата ќе содржи чанти во винтиџ стил, чевли и накит, кои во продавниците на Nine West ќе се најдат во август.
-Мојот сон да дизајнирам колекција која ќе биде рефлексија на мојот карактер, со оваа соработка се остварува -вели Елсон.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: