Принцеза во Зара

3 Мај


Еден ден по венчавката со британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон (сега Кетрин Војвотката од Кембриџ) се појави во сино фустанче од “Зара”.  Иако само неколку часа претходно блесна во луксузна, но елегантна венчаница и раскошен фустан од брендот Александар Меквин , таа реши на првото појавување како брачна двојка да носи моделче од познатиот шпански бренд за секојдневна облека, што чини само 90 долари. Со ова потсети дека принцезата, која доаѓа од обичниот народ, нема да ја промени својата едноставност.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: