Росица Мршиќ промовира нова колекција сред Скопје

17 Апр


Познатата креаторка Росица Мршиќ во петокот (15.04.) ја претстави својата нова, пролет-лето 2011 колекција, пред локалот “Пелистер” на градскиот плоштад во Скопје. На необичната презентација новинарите седнати во ресторанот ги препознаваа манекенките со креациите на Мршиќ, кои поминуваа на улица Македонија. И случајните минувачи беа сведоци на премиерното прикажувањена петте нови креации на дизајнерката. Колекцијата е инспирирана од азиските кроеви, комбинирани со силуетата од 20-тите години на минатиот век. Моделите се изработени од природни материјали. Доминира црната боја-препознатлива за авторката, во комбинација со сива, бела и жолта. Со оваа колекција продолжува нејзината соработка со македонскиот бренд да хулахопки и чорапи-“Санда”.Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: