Бимбилоски за почеток на Модниот викенд-Скопје

11 Мар


Славниот македонски креатор Ристо Бимбилоски  ќе го отвори пролетното издание на Модниот викенд-Скопје што ќе се одржи од 23 до 27 март на повеќе локации и шоу-румови во главниот град.
Дизајнерот, што живее и работи на релација Њујорк-Париз-Охрид, ќе ги престави своите најнови колекции, пролет-лето и есен зима 2011. На 15 февруари на Модната недела во Њујорк ја промовира својата последна линија за есен-зима 2011-2012.
на третото издание на модниот викенд ќе учествуваат и Ludus Loves fashion, Кокев-Кадриу, Росица Мршиќ, Олгица Ѓоргиева, Александра Митковска, Роберт Ивановски, Елена Спасовка и Емилија Тасевска. Манифестацијата е во организација на „Корпорација модна недела“.

Повеќе во објавата од 10.03.2011 во
Дневник.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: