Жизел во духот на 70-тите за H&M

9 Мар


Бразилскиот супермодел Жизел Бундхен е новото заштитно лице на познатиот шведски бренд за секојдневна облека, H&M. Колекцијата пролет-лето 2011 е инспирирана од 70-тите години на минатиот век. Содржи бели ленени маички, ѕвонарки, комбинезони, шарени долги здолништа и макси фустани. Боите се исто така во духот на 70-тите, свежи пастелни тонови на сина, портокалова, зелена, светлокафена, бела, крем и други. Застапени се флорални шари, отвори и карнери.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: