Базар на ракотворби во чест на 8 Март

8 Мар


Рачно изработени украси за во домот и интересни модни додатоци вчера и денеска може да се најдат на традиционалниот Осмомартовски базар, што се одржува пред ресторанот Пелистер на плоштадот Македонија во Скопје.
Околу 20 креативци нудат шаренолика палета од накит и предмети направени од текстил, филц, кожа, плексиглас, филиграни, а има и скулптури од дрво и восок. Базарот е во организација на Асоцијацијата за култура, туризам и креативност „Деница“ во соработка со Асоцијацијата за алтернативен туризам „Балканија“.
Во продолжение се фотографии снимени вчера (7 март) со дел од понудените уникати.Advertisements

One Response to “Базар на ракотворби во чест на 8 Март”

  1. Angela Април 18, 2011 at 1:13 pm #

    Kade mozhe da se kupuat ovie rakotvorbi? Fala odnapred!

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: