Марјан Пејоски на Mоднатa недела во Лондон

26 Фев


Славниот македонскиот моден креатор Марјан Пејоски во средата ја промовира својата нова колекција, во рамките на брендот КТЗ, на Модната недела во Лондон. Ревијата се одржа во „Сомерсет хауз“ на затворањето на модната недела за сезоната есен-зима 2011. Пејоски се претстави со модели во кои доминираат црно-бели пруги, надополнети со додатоци и детали во впечатливи бои. Моделите се наменети за поп-ѕвезди.
Нашиот дизајнер, кој во 2001 година се прослави со фустанот-лебед што го носеше Бјорк, последните неколку години соработува со креаторот Сашко Бежовски и со Јапонецот Кодзи Марујама на заедничкиот бренд КТЗ.
Во продолжение е избор од најитересните креации прикажани на ревијата.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: