FWSK ги избра новите лица

25 Фев


Елена Гугоска, Трајче Сачкарски, Сара Миленковска и Јованка Георгиева се заштитните лица на пролетното издание на Модниот викенд – Скопје. Деновиве тие позираа пред објективот на “АД фотографи” во креации на дел од учесниците на модната недела што ќе се одржи од 23 до 27 март на различни локации во метрополата. Елена и Сара се во модели од тандемот Тања Кокев и Мила Кадриу, Трајче е во креација на Роберт Ивановски, а Јованка во дизајн на етикетата Ludus Loves Fashion.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: