“Зара” повлече маица со лик на блогерка

24 Фев


Една од сестринските фирми на познатиот бренд за секојдневна облека “Зара” повлече маица со лик на блогерката Луис Ебл. Таа ги обвини дека бесправно користеле копија од фотографија објавена на нејзиниот блог Misspandora.fr .

“Зара груп” е принудена да ја повлече маицата од сите свои дуќани “Страдивариус” каде што беше понудена цел месец и да се извини на блогерката. Не е првпат некој моден блогер да реагира за злоупотреба на нивни фотографии од модните компании. Лани “Бершка” имаше проблем со блогерката Мишел К. која побара да & се плати отштета.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: