Jagdamba ги промовира своите уникати

11 Фев


Младата етикета за рачно изработени и уникатни парчиња облека и накит, Jagdamba, вечерва во 19 часот ќе ја промовира својата нова колекција во Babbah Bar во Скопје. Ова е втората изложба на Jagdamba Shop, во чиј творечки опус има шалеви, пончо, елеци, марами, блузи, брошеви, гердани, обетки и шноли. Уникатните парчиња накит се инспирирани од Мајката природа и нејзините богатства. Тие се впечатливи и може да се вклопат во секој стил.
Присутните во Babbah Bar може да ги разгледаат и пробаат облеките и аксесоарите на тимот на Jagdamba, покрај топол масала чај и chill out музика, ќе ги забавуваат диџеите Тамара, Shev и Mistique.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: