Бимбилоски во светските модни магазини

6 Фев


Македонскиот моден креатор, што живее и работи на релација Њујорк-Охрид-Париз, изминатиот период се најде во неколку познати светски магазини. Артикли и фотографии со негови парчиња облека и накит беа презентирано во италијански “Вог” и американскиот “Ел”, а во бразилското издание на овој влијателен моден весник има интервју со креаторот. На листата на објави се приклучуваат и тие во “Смаг магазин”, “В-магазин” и во списанието W. Деновиве нашата поп-пејачката Каролина Гочева блесна во негова креација на доделувањата на српските “оскари” на популарноста во Белград.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: