Снежен петок

28 Јан


Во овој снежен и студен ден можете да направите интересен спој на елементи од ски-опрема и романтични парчиња облека. Комбинирајте топол џемпер или волнена ролка со некое лелеаво здолниште. Надополнете го имиџот со дебели хулахопки или хеланки, високи чизми (што по избор може да бидат и крзнени) и се разбира, задолжително – шапка, шал и капут.

Идеи за денешниот изглед можете да црпите и од претходните предлози на Топ-стил

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: