Модни моменти во Музеј на Македонија

27 Јан

Mакедонскитe дизајнери на облека и на додатоци: Росица Мршиќ, Мима Пејоска, Александра Шекутковска, Андреј Бартлинг , Тина Гошева и Гордана Вренцоска заедно со неколку холандски автори вчера во Музеј на Македонија во Скопје презентираа дел од своите креации. Во продолжение се најинтересните модни моменти од отворањето на изложбата “Постоечки достигнувања -дом и мода”, што е во организација на “Јавна соба”. Постановката ќе може да се погледне до 15 март.

Гордана Вренцоска, дизајнер

Данијела Симоновска, дизајнер

Александра Шекутковска, дизајнерка на накит

од Росица Мршиќ

од Мима Пејоска


од Александра Шекутковска

од Росица Мршиќ


Advertisements

2 Responses to “Модни моменти во Музеј на Македонија”

  1. martina Јануари 27, 2011 at 2:15 pm #

    Hi super fotki te vidov vcera …o btw imas nov dizajn na blogot lav it (-:

    • Ана Несторовска Јануари 30, 2011 at 2:22 pm #

      fala ti 😉

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: