Моден предлог на денот

26 Јан


Моден предлог на Skopje Street Style за денеска е комбинација инспирирана од доцните 70-ти години, со џемпер-ролка и здолниште-панталони во сива боја.  Надополнети се со кафен тенок колан и светлокафени чизми. Стајлингот е заокружен со голема чанта.
Сите досегашни модни идеи можете да ги погледнете на Топ-стил

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: