Моден викенд-Скопје од 24 до 27 март

24 Јан


Пролетното издание на Модниот викенд-Скопје ќе се одржи од 24 до 27 март. Организаторот “Модна недела корпорацијата” во моментов е во потрага по учесници, дизајнери и модни куќи што ќе ги презентираат своите пролет-лето 2011 колекции пред љубителите на модата во Скопје. Модниот викенд  се одржува двапати годишно, во март и месец октомври. Ова е единствена манифестација од овој тип во метрополата. Во изминатите изданија на пистата во салонот на “Ауди -Порше” и во “Мала станица” се претставија повеќе домашни и странски модни дизајнери, фотографи, уметници и поединци, како и групни студентски проекти од катедрите за уметност и дизајн од Факултетите во Македонија.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: