Кирсти Вард – дизајнерка што доаѓа

17 Јан


Кирсти Вард е една од четворицата најнадежните нови дизајнери што ќе учествуваат на претстојната Модна недела во Лондон. Покрај неа трагачот по таленти: „Воуксхал фешн скаут“ ги посоши и Ања Млакар, Сара Бро-Јоргенсен и Це Го, неколку недели пред почетокот на една од најзначајните модни манифестации во светот. Вард отскокнува со својата уникатност и инвентивност.  Има дипломирано на „Сент Мартинс“, а долго време работела во тимот на Алберта Ферети. Но, неодамна одлучи да основа сопствена модна линија што наиде на позитивни критики. Таа креира софистицираната женска облека, а треба да се обрне внимание и на нејзината линија на накит од сребро. Добро запомнете го името на Кирсти Вард-таа треба да внесе свежина на светската сцена и да биде алката меѓу класичната женственост и футуризмот, што досега фалеше.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: