Сезона во камел боја

28 Ное

Топлиот спектар на бои, почнувајќи од крем, преку, жолта, портокалова и кафена, се’ до софистицираниот спој на сите овие нијанси – камел бојата кореспондираат со амбиентот во природата во овој дел од годината. Овие есенски бои се рефлектираат во модата. Со враќањето, развивање и усовршување на формите и идеите на модата од 90-тите години, се актуелизира и бојата што го одбележа тој период. Сезонава акцентот е ставен на камел-бојата, која се најде во колекциите езен-зима 2010 на модните куќи и дизајнери Aquascutum, Chloe, Michael Kors, Tommy Hilfinger и други. Предноста на оваа боја е што е лесна за комбинирање со други, а е прилагодлива во повеќе стилови. Застапена е кај модели од памук , волна, тафт и други потопли материјали, што може да се скројат во кежуал, елегантна, бизнис , спортска и свечена варијанта. Најпрепознатливи се капутите и костумите во оваа боја.

КЕЖУАЛ И ШИК
by: Chloe
by: Chloe

by: Chloe
by: Chloe
by: Michael KorsБИЗНИС ЕЛЕГАНЦИЈА
 

by: Aquascutum

by: Chloe

ВО КОЛЕКЦИИ НА НАШИ ДИЗАЈНЕРИ

by: Aleksandra Mitkovska

by: Stilissimo

by: Stilissimo
Комбинации со други бои  


by: Michael Kors

by: Michael Kors


by: Michael Kors
by: Tommy Hilfinger
by: Chloe
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: