Перформанс со најдоброто од Модниот викенд-Скопје

11 Ное
Највпечатливите модели од колекциите на дизајнерите што се претставија на неодамна одржаниот Моден викенд-Скопје ќе бидат претставени денеска, од 17 до 22 часот, во салонот “Дом Италија”.
– Изборот на локацијата е направен со цел на случајните минувачи и на сите што немаа можност да присуствуваат на модните ревии од изданието есен-зима на Модниот викенд да им го презентираме најдоброто – велат организаторите “Модна недела корпорација”.
Ќе може да се погледнат селектирани модни креации од дизајнерите и модните куќи: Јована Филиповиќ, Алмир Ибраими (фото), “Стилисимо”, Елена Лука, Дума, Роберт Ивановски, Олгица Ѓоргиева, Кокев-Кадриу, Александра Митковска и Росица Мршиќ.
Фото: АД фотографи
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: