Отворање со изложба и позирање пред Face Hunter

28 Окт

На отворањето на Модниот викенд во мултимедијалниот центар „Мала станица“ на 27.октомври, можеа да се погледнат изложбите на фотографии на познатиот моден блогер Иван Родиќ, („Фејс хантер“), на колекцијата „Лед-дизајн“ на младата македонска креаторка Јована Филиповиќ и на гостите од Србија „Белград воркшоп“. Родиќ ја искористи можноста да улови интересни лица во галеријата.
– Иако сум само кратко време во Скопје, мора да признаам дека налетав на повеќе личности со интересен стил. На прв поглед Скопје ми се чини како интересен град. Штета што ќе престојувам кратко тука – изјави Родиќ, кој вчера одржа предавање за модата и за блогирањето.
Присутните беа видно одушевени од поставката на Филиповиќ, чии парчиња облека и накит се со електронски додатоци како ЛЕД-диоди и батерии. Проектот е на четворица млади српски креатори. 

Фото: АД фотографи и Skopje Street StyleAdvertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: