“Шик андеркавер” за моќни жени

14 Окт

Колекцијата есен-зима 2010-2011 на “Шик андеркавер” е омаж на крајот на 80-тите години на минатиот век, заедно со кулминацијата на гламурот и декадентноста во естетиката на тој период. Оваа линија е поинаква од претходните, женственоста и сексапилот се нагласени во кројот, а црната боја доминира во невообичаена комбинација со петролеј и кафена боја, додека црното кадифе е класичен одраз на елеганција. Моќна- е терминот што ја опишува жената што оваа сезона ќе носи Chic Undercowear.
фото: Жарко Чулиќ
модел: Ана Додевска 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: