Кул мода во МКЦ

4 Сеп

Уникатни гердани, чанти, прстени и парчиња облека изработени од десет млади дизајнери од Фарските Острови, Исланд и Гренланд во петокот беа изложени во галеријата во Младинскиот Културен Центар во Скопје во рамките на второто издание на Нордиски летен викенд COOL AS CAN BE. Во продолжение е фоторепортажа од изложбата ”Мали парчиња од мали земји”.

Sonja Bent

Arndís Jóhannsdóttir

Elín Hrund Þorgeirsdóttir

Helga Mogensen


Sonja BentAnna Kristin Bæk

Johanna av Steinum

Turid Nolsøe Mohr

Isaksen Design
Nauja Lynge Lyngesen


Bibi Chemnitz
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: