Накитена драма

26 Јул


Костимографката и моден дизајнер Ивана Кнез паралелно со својата летна колекција на облека лансира и линија на модни додатоци. Новата колекција на луксузна бижутерија е направена од бисери, боени каменчиња, полудрагоцени камења, синџирчиња и кристали, украсени со тантела и свилени панделки. Во колекцијата има ѓердани, обетки и алки, едноставни, но и со многу преплетувања и додатоци. Домонираат белата, црната, тиркизно-сината, зелената, виолетовата, розовата и златната боја. Во продолжение е дел од промотивната фотосесија направена со моделот Ивона Сталевска и фотографот Жарко Чулиќ.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: