Нежна колекција што не избледува

17 Јун

Листајќи низ фолдерите во мојот компјутер наидов на една колекција што неколку сезони го инспирираше мојот стил. Пролетната колекција од 2008 година на актерката и модел Мила Јовович и нејзината пријателка и партнерка Кармен Хаук е ненаметлива, но впечатлива линија. Моделите без било какви проемни може да се носат и оваа сезона, иако се поминати две години и во меѓувреме никнаа други трендови. Двоецот Јовович-Хаук користел меки и проѕирни материјали, пастелни бои, нежни и девојчешки кроеви-секое парче е мала романтична приказна , што одговара за доцна пролет и пошеток на летната сезона. Креациите се со ретро шмек, но удобни, носливи и актуелни. За жал ова е последна нивна заедничка колекција, по петгодишна успешна работа, во која изградија препознатлив, урбан стил, за креативни, забавни, сензитивни и независни девојки. Во продолжение е избор од наинтересните парчиња од оваа колекција.Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: