Fashion Graduation

6 МајВо пресрет на матурите на 17 мај ќе се одржи базар на млади модни дизајнери во Културниот центар ЦК во Скопје. Продажниот базар на иновативни модни додатоци како накит, чанти, брошеви ќе биде отворен од 17 часот ди полноќ.

Македонските модни дизајнери во мисија да ги доопремат македонските матуранти ќе ги понудат своите уникати на штандовите во ЦК. Дизајнерите што сакаат да изложуваат на овој настан можат да се пријават на е-маилот moda@ck.mk.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: