Нова колекција на "Чарли"

30 Апр

Младите креаторки Милена Кузмановска и Олгица Дојчиноска -Момировска од студиото за моден дизајн “Чарли” минатата недела ја претставиja својата новата колекција “ИД” во Чифте амам, Скопје . Линијата е за сезоната есен – зима 2010/2011. Модната презентација бешепроследена и со изложба на фотографии од Кире Галевски. Настанот е во организација на “Чарли” и “Културна мапа”, во рамки на проектот “ИД” – Идентификација на урбани вредности, поддржан од Националната галерија на Република Македонија.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: