Росица Мршиќ промовира колекција на хулахопки

24 Мар

Мoдната креаторка Росица Мршиќ утре (25 март) во 20 часот во своето ателје, Современ простор за мода во Скопје, ќе ја промовира женската колекција за сезоната пролет-лето 2010 г. Дел од колекцијата е и линијата на хулахопки што ги дизајнира Мршиќ за македонската фирма специјализирана за чорапи “Санда”. Ова е прва колекција на хулахопки потпишана од македонски дизајнер и која е наменета за сезоната пролет-лето. Промоцијата на колекцијата е дел од офф-програмата на неодамна одржаниот Моден викенд-Скопје.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: