Урбани каубојки на D&G

3 Мар
Џинс јанки, кошули, здолништа, фармерки и ленени кошули, блузи и фустанчиња, комбинирани со кафени кожни модни додатоци, можеби не кореспондира со актуелните модни трендови и нема никаква врска со високата мода, но тоа е добитната нослива понуда на мониот двоец Долче и Габана за сезоната пролет-лето 2010. Моделите се гарантирано удобни и практични за секојдневни дрижења, за опуштени излегувања и за патувања. Ова е и одличен предлог за освежување на старите џинс-парчиња и ленените модели и нивно актуелизирање оваа пролет. Модерните родео-девојки може да го употребат детал што ќе го збогати имиџот, па така со само една марама, колан или очила ноже да се добие сосема нов изглед. Од понуденото интересни се и здолништат од тантела, жешките панталони со висока половина и блузикте со принтови.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: