Александра Шекутковска промовира нова колекција

7 Дек

Младата дизајнерка на накит Александра Шекутковска вечерва во 20.30 часот ќе ја промовира својата нова колекција во Културниот центар ЦК-Скопје. Линијата наречена „Позитив. Негатив. Идеограм.“ е направена со ласерско сечење на плексиглас. Дизајнерката во креациите ги споила архитектурата, модата и уметноста. Ова е прво самостојно претставување на Шекутковска. Досега изложуваше како дел од „Мода за носење“ во КЦ ЦК и во рамките на истиот проект во Белград.
По промоцијата новата колекција на накит ќе биде изложена во концепт-просторот „Лудус“ и во ателјето на Александра, Laser Cut Design Laboratory.Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: