Дива мода

6 Дек
Новиот филм на Спајк Џонс, Where The Wild Things Are, работен според илустрираната книга за деца на Морис Сендак, инспирира повеќе креатори, стилисти и модни медиуми да направат креации и едиторијали во стилот на Дивите нешта. Момчето Макс и неговите влакнести пријатели Керол, KW , Даглас, Ајра, Џудит, Александер и Бикот можете да ги препознаете во многуте костуми, шарени модни додатоци, но и креации како бунди, капути и елеци скроени во Див манир.
WHERE THE WILD THINGS ARE trailer

http://www.youtube.com/v/SsZXKLtDb-k&hl=en_US&fs=1&

Моден едиторијал во магазинот Dazed and Confused
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: