Од Ана Суи со љубов

29 Ное
Во светот на американската модна креаторка Ана Суи никогаш не е здодевно, еднобојно и депресивно. Дури и во сезони кога се инсистира на едноставни форми и клот варијанти, таа прави цветни и геометриски колажи на кои не може да им одолее ни најстрогиот приврзаник на елеганцијата. Препознатлива е по употребата на фолкорните елементи, без притоа да се грижи за нивниот трендовски баланс или за комбинирањето. Иако нејзините колекции се пренакитени со детали, никогаш нема да ви здодее нејзината потрага по нови дреболии што умешно ги вклопува во својот чудесен мозаик… За сезоната есен-зима 2009/2010 има аплицирано руски етно-елементи, што ги зачинила со детали од Источна Европа и Западна Азија…Моделите изобилуваат со принтови, мониста, тантела, ленти, микс од материјали и бои. Тие се одлишен предлог за оваа зима.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: