Црн фустан-прва од 10-те модни заповеди

13 Ное
Црното е новото црно!
Оваа ултимативна класика е хит за сезоната есен-зима 2009/2010. Дизајнерите не само што ги зацрнија своите линии за свечени прилики, туку в црно ја завија и секојдневната облека. Во прирачникот за стил, посочена е како база на сите комбинации…Тоа е варијанта што функционира во секоја пригода и дава самодоверба. Во 10-те модни заповеди за жените на прво место е црното фустанче. Нивната модата никогаш не поминува и воопшто нема да биде надвор од трендовите ако изберете една ваква класична варијатна, што доколку сакате да биде пошик комбинирате ја со шапки, накит, хулахопки со динамичен дезен и марами, а доколку сакате да ја бидете поелегантни, фустанот ќе биде сосема доволен. Еве неколку различни предлози од модните писти, што може да послужат во изборот на вашето ново моделче на црн фустан.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: